Valikko Sulje

Hubertusseura ja vakuutus

Hei ratsastuskoululainen! Olethan jo seuran jäsen?

Suosittelemme kaikille ratsastuskoulu Synergian oppilaille Hubertusseuran jäsenyyttä. Seuran jäsenenä olet vakuutettu Sporttiturva -urheiluvakuutuksella aina hevosten kanssa puuhastellessasi. Saat jäsenetuna muun muassa Hippos-lehden seitsemän kertaa vuodessa sekä mahdollisuuden suorittaa hevostaito- ja ratsastusmerkkejä. Myös mahdollinen ratsastuskilpailuihin osallistuminen edellyttää seuran jäsenyyttä. Näiden lisäksi pääset osaksi maamme toiseksi vanhimman ratsastusseuran aktiivista toimintaa ja yhteisöllistä joukkoa!

Lisätietoa Hubertusseuran toiminnasta, jäsenlajeista sekä seuraan liittymisestä saat osoitteesta https://hubertusseura.fi/

Jäsensihteerinä toimiva Riitta Riikonen vastaa mieltä askarruttaviin kysymyksiin. Tavoitat jäsensihteerin sähköpostilla [email protected] tai puhelinnumerolla 040-7252871.